П`ятниця, 26.04.2024, 02:06
Сайт РМО вчителів фізики Якимівського району
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Каталог статей Реєстрація Вхід
Форма входу

Меню сайту

Статистика

Сонячна система

Головна » Статті » Мої статті

Умови проведення конкурсу "МАН-Юніор"

Додаток 

до листа МОНмолодьспорту

20.04.2011  № 1/9-298

 

Умови проведення

Всеукраїнського інтерактивного конкурсу "МАН-Юніор”

 

1. Загальні положення

 

1.1. Всеукраїнський інтерактивний конкурс "МАН-Юніор” (далі – Конкурс) проводиться щорічно для учнів 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів і вихованців позашкільних навчальних закладів відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових і спеціальних дисциплін, турніри, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства від 18.08.1998 № 305 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24.09.1998  № 598/3038.

1.2. Конкурс проводиться як пропедевтичний щодо діяльності учнів у Малій академії наук України (далі – МАН), підготовки до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

1.3. Мета та завдання Конкурсу:

- виявлення та підтримка обдарованої учнівської молоді;

- залучення школярів до поглибленого вивчення окремих дисциплін;

- залучення учнів середнього та старшого шкільного віку до науково-дослідницької діяльності в гуртках і секціях наукових відділень МАН;

- поглиблення, структурування знань учнів, забезпечення інтеграції навчальних дисциплін і практичної спрямованості школярів при вивченні основ фізико-математичних, технічних, природничих та суспільно-історичних наук для формування їх наукового світогляду;

- активізація науково-дослідницької, винахідницької, конструкторської, пошукової діяльності школярів;

- стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді.

1.4. Організатори Конкурсу: Національний центр "Мала академія наук України” і Центр "Обдарованість” при Класичному приватному університеті та Запорізькому технічному ліцеї м. Запоріжжя.

 

2. Порядок проведення Конкурсу

 

2.1. Конкурс проводиться в червні–грудні 2011 року (додаток 1) за номінаціями: "Технік-Юніор” (історія науки та техніки, винахідництво); "Історик-Юніор” (історія України та всесвітня історія); "Еколог-Юніор” (екологія); "Астроном-Юніор” (астрономія).

2.2. Конкурс проводиться у два етапи.

2.2.1. І (очно-заочний) етап в усіх номінаціях Конкурсу (крім екологічного напряму) проводиться у червні 2011 року. І етап в номінації "Еколог-Юніор” – у жовтні 2011 року.

І етап Конкурсу проводиться у два тури:

1 тур  – учасники надсилають (через місцевого координатора або самостійно) на адресу Оргкомітету творчі роботи (проекти) у вигляді презентації та файлу з коротким викладом змісту (тези) електронною поштою або на компакт-диску звичайною поштою.

Після цього презентації та тези робіт розміщуються на сайті http://man-junior.org.ua для загального ознайомлення та відкритого рейтингового оцінювання.

У рейтинговому оцінюванні проектів беруть участь усі керівники представлених на Конкурс учнівських проектів. Керівники мають право оцінювати всі проекти, окрім тих, які виконували їх учні. Після закінчення рейтингового оцінювання Оргкомітет та журі Конкурсу запрошують для участі у 2 турі авторів проектів, які отримали не менше половини балів від максимально можливої їх кількості, а також їх наукових керівників.

2 тур − захист роботи (проекту) − відбувається за допомогою всесвітньої мережі Internet в режимі on-line або очно на базі визначених Оргкомітетом територіальних відділень МАН за погодженням із учасниками та їх керівниками й координаторами.

Після захисту проектів журі визначає переможців І етапу Конкурсу і оприлюднює їх список на сайті http://man-junior.org.ua не пізніше, ніж через три дні після завершення І етапу.

2.2.2. ІІ етап Конкурсу (заочний) проводиться в грудні 2011 року:

- 13 грудня 2011 року – "Астроном-Юніор”;

- 14 грудня 2011 року – "Технік-Юніор”;

- 15 грудня 2011 року – "Історик-Юніор”;

- 16 грудня 2011 року – "Еколог-Юніор”.

Учасники заочного (тестового) етапу виконують тестові завдання з профільного предмету. Тестові завдання разом із бланками відповідей Оргкомітет надсилає координаторам областей, районів (міст) та окремих загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до поданих заявок.

Результати перевірки тестових завдань оприлюднюються на сайті Конкурсу http://man-junior.org.ua не пізніше, ніж через два місяці після завершення заочного етапу.

 

3. Учасники Конкурсу

 

3.1. Участь у Конкурсі можуть брати учні 5-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

3.2. Заявки від груп учнів (10 осіб і більше), до яких можуть входити представники різних вікових категорій, приймаються та формуються місцевими координаторами Конкурсу.

3.3. Для участі в Конкурсі необхідно подати до Оргкомітету заявку електронною або звичайною поштою до 10 жовтня 2011 р. за формою, що додається (додатки 2, 3, 4, 5).

 


В обов’язки координаторів на місцях входить:

     реєстрація до 10 жовтня 2011 року своїх координаційних центрів і надсилання заявок електронною або звичайною поштою, реєстрація на сайті Конкурсу;

     прийом та упорядкування відповідей на тестові завдання від учасників Конкурсу, презентацій творчих робіт (проектів), виконаних ними, та надсилання їх до Оргкомітету.

4.3. Координатори та учасники Конкурсу можуть у письмовій формі висловлювати свої зауваження та побажання щодо його проведення, змісту завдань, результатів Конкурсу тощо.

 

5. Зміст і структура завдань, їх оцінювання

 

5.1. Творчі завдання І етапу Конкурсу.

5.1.1. Творчі завдання для І (очно-заочного) етапу Конкурсу визначаються загальними темами, оголошеними заздалегідь, при цьому творчі роботи (проекти) виконуються учнями таким чином, щоб вирішувати конкретну проблему або задачу, що є складовими цієї загальної теми.

У 2011 році в номінації «Технік-Юніор» творчі роботи (проекти) виконуються на загальну тему: «Лінзи звичайні та незвичайні − у природі, пристроях, винаходах», при цьому пропонується самостійно визначити і дослідити певні оптичні ефекти, прилади, їх удосконалення тощо.

Творчі роботи в номінації «Історик-Юніор» у 2011 році виконуються на загальну тему: «Епоха Відродження та історичні постаті Леонардо да Вінчі, Сервантеса, Мікеланджело».

Творча робота в номінації «Еколог-Юніор» передбачає участь у колективному проекті, який має практичну спрямованість щодо захисту довкілля.

У 2011 році колективний проект виконується на загальну тему «Створення карти розташування смітників України» і проводиться у вересні-жовтні 2011 р. При цьому відшукуються смітники на певній місцевості, фотографуються та ідентифікуються з тими, що розміщені на мапах Google Earth, визначаються координати смітників і оцінюється шкода, яку вони наносять довкіллю. Методичні рекомендації та алгоритм виконання творчих завдань екологічного конкурсу розміщено на сайті http://man-junior.org.ua.

Творчі завдання (проекти) можуть бути виконані і представлені групою учасників конкурсу. З доповіддю на on-line-захисті в цьому разі виступають представники групи     (1-3 учасники).

5.1.2. Вимоги до творчих робіт.

Учасник Конкурсу готує творче завдання (проект) на обрану тему, що відповідає оголошеній заздалегідь Оргкомітетом загальній тематиці. Це може бути (відповідно до напряму Конкурсу) оригінальний аналіз певних історичних подій, фізичних явищ, комп’ютерна модель відомого явища, конструкторська розробка, презентована оригінально і наочно тощо. У проектах можна представляти цікаві експерименти, досліди, прилади та пристрої, винаходи, удосконалення технічних систем, методик досліджень та інше.

Творчі завдання (проекти) можуть бути виконані і представлені групою учасників конкурсу. З доповіддю на on-line-захисті в цьому разі виступають представники групи     (1-3 учасники).

Презентацію свого проекту учням необхідно записати на компакт-диск (СD). Кількість слайдів у презентації – не більше 15. До презентації додаються короткі (не більше 1-2 сторінок) тези дослідницької роботи (проекту), де вказується:

     тема проекту;

     прізвище, ім’я та по батькові учня − автора проекту;

     населений пункт, навчальний заклад, клас;

     прізвище, ім’я та по батькові наукового керівника (учителя);

     висновки та аналіз проведеної роботи.

Диск підписується та  надсилається координатором конкурсу на адресу оргкомітету. Презентації та тези творчої роботи можна надсилати також на електронну адресу Оргкомітету.

Категорія: Мої статті | Додав: mamka (26.10.2011)
Переглядів: 1227 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Погода

Друзі сайту
//evaraimetod.ucoz.ru/

Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz