Середа, 14.11.2018, 01:43
Сайт РМО вчителів фізики Якимівського району
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Каталог статей Реєстрація Вхід
Форма входу

Меню сайту

Статистика

Сонячна система

Головна » Статті » Мої статті

Доповнення до умов конкурсу "МАН-юніор"

Шановні учителі! Шановні учні-учасники конкурсу!

 

    Повідомляємо, що лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту «Щодо проведення Всеукраїнського інтерактивного конкурсу «МАН-Юніор» від 20.04.2011 1/9-298 підписаний заступником Міністра Б.М. Жебровським. До листа додаються умови проведення конкурсу «МАН-ЮНІОР».

Зміст розміщений на сайтах Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, НЦ Малої академії наук України http://man.gov.ua/ та на сайті конкурсу http://man-junior.org.ua

 

Що нового у проведенні конкурсу «МАН-Юніор»?

 

1. Заочний (тестовий) етап конкурсу

 

1.1. Відтепер (за пропозиціями місцевих координаторів конкурсу) терміни проведення конкурсу «МАН-Юніор» узгоджені із структурою навчального року і розподілом навантаження школярів.

Тому заочний (тестовий) тур конкурсу буде проводитися в грудні 2011 року за наступним графіком:

 

Номінація конкурсу

Дата проведення

Теми для підготовки

1.

Астроном-Юніор

13. 12. 2011

Астрономічні спостереження, робота з картами зоряного неба, Сонячна система.

2.

Технік-Юніор

14.12.2011

Життя та наукові досягнення Михайла Ломоносова, а також принципи дії оптичних приладів у астрономії, вивчення будови речовини тощо.

3.

Історик-Юніор

15.12.2011

Завдання відповідатимуть шкільній програмі за І семестр поточного року з елементами знань за попередні роки з історії України та всесвітньої історії

4.

Еколог-Юніор

16.12.2011

Тестові завдання складаються на основі знань, які набуваються під час вивчення географії, біології та екології в школі.

 

1.             Участь у конкурсі «МАН-Юніор» фінансується Національним центром «Мала академія наук України», тому благодійні внески на рахунок координаційного центру в Україні пересилати не потрібно. Місцеві координатори можуть приймати благодійні внески (до 2 грн. від учасника) на поштові та інші організаційні витрати.

 

2.            Очний (on-line) етап конкурсу

 

1.             Згідно зі структурою навчального року очний (on-line) етап  конкурсу «МАН-Юніор» повинен проводитися після заочного (тестового) етапу конкурсу у 2011-2012 навчальному році. Оскільки план проведення конкурсів складається на календарний рік, то вважається, що очний етап, який відбувається в травні-червні (наприкінці навчального року), за календарними термінами проводиться раніше заочного (тестового) етапу. Тому в нормативних документах очний етап вважається І (очним) етапом.

Отже, у червні 2011 року відбудеться очний етап конкурсу в номінаціях «Технік-Юніор» (загальна тема: «Лінзи звичайні та незвичайні - у природі, пристроях, винаходах») та «Історик-Юніор» (загальна тема: «Епоха Відродження та історичні постаті Леонардо да Вінчі, Сервантеса, Мікеланджело»).

2.            Очний етап у номінації «Еколог-Юніор» відбудеться в жовтні 2011 року, оскільки для виконання колективного проекту «Створення карти розташування смітників України» доцільно використати літні місяці.

3.             Теми для очного етапу конкурсу «МАН-Юніор», який відбудеться у травні-червні 2012 р. в номінаціях «Астроном», «Технік», «Історик», «Еколог» будуть оголошені під час проведення заочного етапу в грудні 2011 року.

 


ЯКИМ ПОВИНЕН БУТИ КОНКУРС «МАН-ЮНІОР»?

 

1. Цікавим, оригінальним, але не занадто важким – доступним! Конкурс не повинен бути комерційним проектом!

2. Конкурс повинен бути доступним і необтяжливим для вчителів, не вимагаючи від них додаткової завантаженості, а, навпаки, надаючи можливість включати конкурси до планування позакласних  заходів, використовувати матеріали конкурсу для власних розробок, контролю знань

3. Конкурси не повинні бути націленими лише на підготовку до офіційного ЗНО. Вони мають змушувати дітей не просто «перебирати» відомості з підручників або інших джерел, а й ДУМАТИ, винаходити. І хоч це не зовсім легко забезпечити, ми намагатимемося, особливо в завданнях ІІІ рівня складності, які оцінюються в 5 балів.

4. Конкурси повинні мати продовження у вигляді проектної діяльності, при цьому тема для творчих робіт, хоч і є однією на всіх, але передбачає самостійну пошукову діяльність. Це є пропедевтичним для дослідної діяльності школярів і готує їх до участі в конкурсах Малої академії наук та інших. Тому очний етап пропонується для учнів 7-9 класів, які зазвичай «випадають» з діяльності в МАН.

5. Конкурс «МАН-Юніор» спрямований на те, щоб надати учню можливість обрати собі найбільш цікаву галузь знань і отримати перші навички в пошуковій роботі.

 

Національний центр «Мала академія наук України» рекомендує кожному навчальному і позашкільному закладу передплатити науково-популярний журнал «Школа юного вченого». Довідки за тел. 0(97)-23-45-094; 0(50)-362-07-09

Категорія: Мої статті | Додав: mamka (26.10.2011)
Переглядів: 511 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Погода

Друзі сайту
http://evaraimetod.ucoz.ru/

Copyright MyCorp © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz