Вівторок, 20.08.2019, 02:28
Сайт РМО вчителів фізики Якимівського району
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Олімпіади Реєстрація Вхід
Форма входу

Меню сайту

Статистика

Сонячна система
Завдання II-го (районного) етапу  олімпіади з фізики    2011 -2012 рік

8 клас

1.     Автомобіль першу третину шляху проїхав з швидкістю V1=30 км/год, а останній шлях - зі швидкістю в 2 рази більшої середньої швидкості на всій дорозі. Знайти швидкість автомобіля на другій частині шляху.

2.      Два сплави складаються з речовин, густина яких 3г/см3 та 6г/см3. У одному сплаві рівні маси складових речовин, в іншому - об'єми. Знайти відношення густини сплавів.

3.     Відстань між  двома паралельними дзеркалами, зверненими один до одного поверхнями, що віддзеркалюють, рівне 2а. Між дзеркалами на рівній відстані від кожного з них знаходиться крапка, що світиться. Знайти відстань між першими зображеннями крапки в дзеркалах, між другими, між n-ми.

4.     Два поїзди рухаються по паралельних рейках в одному напрямі. Швидкість одного з них 90км/год, довжина 100м. Швидкість другого 72км/год, довжина 400м. Скільки часу швидкий поїзд обганятиме повільніший?

5.     На рисунку АВ - предмет, А1В1 - його зображення в лінзі. Знайти побудовою положення лінзи, визначити тип лінзи і положення її головних фокусів.

9 клас

 

1.     Невагома рідина знаходиться між двома поршнями, що жорстко скріплені один з одним тонким жорстким стрижнем. До малого поршня прикріплена нитка, перекинута через нерухомий блок. На нитці підвішений брусок масою m. Знайдіть тиск в рідині. Площа малого поршня S1, великого S2. Атмосферний тиск не враховувати. Постійна g відома.

2.     Маса порожньої пляшки ємкістю 0,5 л - 450 г. Знайдіть густину скла, якщо відомо, що занурена у воду пляшка тоне, будучи наповненою водою, більш ніж наполовину.

3.     Рухаючись по шосе, велосипедист проїхав 20 км за 40 хв, потім грунтівку  завдовжки 600 м він здолав із швидкістю 5 м/с, а залишок 39 км 400 м по шосе він проїхав за 78 хв. Чому дорівнює середня швидкість на всьому шляху?

4.     При випробуванні нової моделі електричного чайника виявилось, що вода нагрівається майже до 100оС, але все таки не закипає. Чайник розрахований на потужність нагрівача Р і напругу 110 В. Потім чайник підключили до мережі 220 В. Через який час з моменту закипання чайник википить наполовину?  Маса води в чайнику М.   Питома теплота паротворення води r. Кришка чайника щільно закривається. Чайник виготовлений з металу.

5.     Як за допомогою кулі, не зменшуючи позитивного заряду, що знаходиться на ній, наелектризувати дві інших, металевих кулі, одну негативно,  іншу позитивно.

10 класс

 

1.  Первую треть трассы велосипедист ехал со скоростью 12 км/ч, вторую треть - со скоростью 16 км/ч, а оставшуюся часть  - со скоростью 24 км/ч. Найдите среднюю скорость велосипедиста на протяжении всего пути.

2. Тело бросили вертикально вверх со скоростью 30 м/с. В некоторой точке А тело побывало дважды с интервалом 2 с. Определите высоту на которой находится точка А.

3.  Схема, изображенная на рисунке, собрана из одинаковых лампочек и подключена к источнику напряжения. Расположите лампочки в порядке возрастания яркости.

4. При испытании новой модели электрического чайника оказалось, что вода нагревается почти до 100оС, но все же не закипает. Чайник рассчитан на мощность нагревателя Р и напряжение 110 В. Тогда чайник подключили к сети 220 В. За какое время с момента закипания чайник выкипит наполовину?  Масса воды в чайнике М.   Удельная теплота парообразования воды r. Крышка чайника плотно закрывается. Чайник изготовлен из металла.

5. На столе в один ряд лежат 10 кубиков.  С какой силой нужно, взявшись за два крайних руками, сдавить кубики, чтобы оторвать их от стола? Массы кубиков m, коэффициент трения  µ.

11 клас

1.     При ізометричному стискуванні  9г водяної пари його об'єм зменшився в 3 рази, а тиск зріс удвічі. Знайти початковий об'єм пари.

2.     Футболіст на тренуванні б'є м'ячем у вертикальну стінку, що знаходиться від нього на відстані L=16м. Після пружного удару м'яч летить назад і падає на землю на відстані L/4 від стінки. Початкова швидкість м'яча 20 м/с і лежить в плоскості, перпендикулярній стінці. Знайти кут між початковою швидкістю м'яча і горизонтом. Опіром повітря знехтувати.

3.     Деформація вертикально розташованої легкої пружини, яка утримує гирю, рівна 4см. Щоб збільшити деформацію на 50%, повільно натискуючи на гирю у вертикальному напрямі, потрібно виконати роботу 0,3 Дж. Визначити жорсткість пружини.

4.     Моль гелію при постійному об'ємі V=200л охолодили на 1К так, що тиск знизився на 0,2%. На скільки зменшився тиск газу? Якою була початкова температура?

5.     Дві металеві кульки, заряджені однойменними зарядами, відштовхуються, різнойменними – притягуються. Чи взаємодіятимуть кульки, якщо одну з них розрядити?


Відповіді 
Пошук

Погода

Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів

Друзі сайту
http://evaraimetod.ucoz.ru/

Copyright MyCorp © 2019 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz